I runda MML w Albertowie za nami

03.04.2018

Zakończyly się zmagania pierwszej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie.

Pomimo ciężkich warunków pogodowych na trasie zawodów stawiło się ponad 70 zawodników i zawodniczek. Przyjechali najtwardsi... i udało im się pokonali trasę toru, który jeszcze kilka godzin wcześniej ratowany był przy użyciu pomp strażackich...

Pomimo mroźnego wiatru i opadów śniegu zawodnicy rozgrzewali kibiców, którzy dość licznie przyjechali na tor do Albertowa. Piękną walkę o pierwsze miejsce w klasie OPEN A zaprezentował Maciej Więckowski wygrywając pierwszy wyścig po upadku i gonitwie z 9 pozycji. Udało mu się zwyciężyć z Janisem Karklinsem z Łotwy i Olehiem Kurkiem z Ukrainy. Na stracie klasy Open A mogliśmy podziwiać również takich zawodników jak Patryk Zdunek, Sebastian Witkowski, Kamil Osieleniec, Krzysztof Gil i Grzegorz Antoniak. 

Klasa Open A była połączona z klasą Open B. Tutaj również wyścigi były emocjonujące. Zwyciężcą klasy został Paweł Bełz, przed kolegami z Ukrainy - Kyrylo Tarasevychem i Stanisławem Ogrodnikiem.

Ciekawie potoczył się pierwszy wyścig w klasie OPEN C + Weteran. Po wygranym stracie na prowadzeniu jechał Krzysztof Cepielik (MKS Gorce), który został wyprzedzony przez Dariusza Wilkołazkiego (MMX Racing Team). Początkowo mogło się wydawać, że Ci zawodnicy wyjdą zwycięzko z tego wyścigu, jednak motocross jest przewrotną dyscypliną obaj panowie zaliczyli na szczęście nie groźne wypadki. W klasie OPEN C zwyciężył Grzegorz Dróżdż, przed Piotrem Banasiem i Patrykiem Szewczakiem. W klasie Weteran zwyciężył Robert Kaniewski drugą lokatę zajął Arkadiusz Michalczuk, a podium dopełnił Marcin Tynowski, który wygrał rywalizację w pierwszym zakręcie.

Klasa MX 65 to dominacja Piotra Kayrysa, który przyjechał do nas z dalekiego Gdańska. Piotrek na torze w Albertowie nie miał sobie równych. Drugi w tej klasie był Piotr Warchoł, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Olaf Olek.

Trzy odważne Kobiety, które nie przestraszyły się niesprzyjającej aury jechały w połącznonej klasie Kobiet i MX85. Zwyciężyła Wiktoria Wicińska przez Zuzanną Dabrowską i Oliwią Wiśniewską, która przyjechał do nas z bardzo daleka ;) Klasa MX85 to zwycięztwo Norberta Wojciechowskiego, na drugiej pozyji dojechał Maksymilian Ciosek, a trzecie miejsce zajął Maksym Yakubishyn.

Na starcie klasy Junior stawiło się 10 śmiałków. Jest to nowa klasa naszego cyklu, która zyskuje coraz większą popularność. Tu zwycięzcą obu wyścigów był Arkadiusz Pryk, przed Szymonem Łąckim i Adrianem Beczkowskich

Na I rundzie MML w sześcio osobowym składzie zameldowali zawodnicy klasy Quad. Zwyciężył Artur Szczebak, za nim uplasował się Mateusz Cwanek, trzeci dojechał Mariusz Wlaszczyk.

MML to cykl zawodów zarówno dla zawodników doświadczonych, jak również dla tych którzy stawiają pierwsze kroki. Na I rundzie MML jak zawsze startowali zawodnicy w klasie Początkujący. Klasę to wygrał Patryk Mizeracki, przed Damianem Olkowieczem i Tomaszem Kotem.

WIelkie brawa należą się naszym najmłodszym zawodnikom, którzy cieszyli kibiców pokazowym wyścigiem klasy MINI. Hubert Biżek, Filip Zaborek, Dawid Cepielik i Artem Zhuchko to ci zawodnicy dojeżdżając w tej kolejności jako pierwsi przetestowali możliwości trasy w Albertowie. Trzeba również docenić ich rodziców, którzy dzielnie pokonywali wiele kilometrów biegając za swoimi pociechami.

WIelkie podziękowania kierujemy do wszystkich odważnych, którzy byli z nami na inauguracji cyklu. Mamy nadzieje, że spotkamy się w maju na drugiej rundzie MML w Karolinie, oby tym razem pogoda nam sprzyjała.

Brak komentarzy

powrót dodaj komentarz

NASI SPONSORZY